By Maria Kotrotsiou
15 July 2021
See artikkel on kirjutatud E-KOOLI HARIDUSRÜHMA EL-i projekti AdultMisinfo levitamise puhul, mille eesmärk on koolitada täiskasvanud töötajaid, et harida täiskasvanuid sotsiaalmeediakirjaoskuse ning kriitilise ja analüütilise mõtlemise kui võltsingu vastu võitlemise viisis. uudiste ja sotsiaalmeedia väärinformatsioon.
Nutitelefonide ja arvutite ilmumisega 21. sajandil muutus Interneti kasutamine ja teabe levitamine avalikuks tegevuseks, vastupidiselt selle piiratumale kasutamisele 20. sajandi lõpus. Kuigi see tehnoloogiline hüpe on võimaldanud ligipääsu massidele ja sünnitanud inimkonnale tohutuid saavutusi, on see tekitanud ka tohutu lõhe asjakohases hariduses, mis tähendab, et inimesed on omandanud vahendid teabe hankimiseks, omamata haridust selle filtreerimiseks. . Pealegi ei suuda tohutu hulk kodanikke vahet teha professionaalse meediaallika, tõestatud uudiste või kuulujuttude vahel.
Valitsused sõltuvad üha enam internetist ja sotsiaalmeediast, et pakkuda digitaalajastul kodanikele teavet. Kuid enamikus Euroopa riikides, kus peaaegu pool elanikkonnast lõpetas keskkooli enne Interneti loomist, saavad inimesed aru, kuidas teavet töödeldakse, manipuleeritakse ja esitatakse neile Interneti-põhise suhtluse kaudu?
Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel võib vale teave lõppeda surmaga. Hiljutised uuringud näitavad, et 2020. aasta esimese kolme kuu jooksul hospitaliseeriti koroonaviiruse väärinformatsiooni tõttu peaaegu 6000 inimest kogu maailmas. Sel perioodil võivad teadlased öelda, et COVID-19-ga seotud valeandmete tõttu võis surra vähemalt 800 inimest. Äärmisel juhul võib surm olla traagiline tulemus sellest, mida Maailma Terviseorganisatsioon on nimetanud infodeemiliseks – teabe üleküllus – osa täpset, mõni mitte -, mis levib koos haiguspuhanguga. Vale teave kulgeb läbi, alates COVID-19 ohu diskrediteerimisest kuni vandenõuteooriateni, mille kohaselt vaktsiinid võivad inimese DNA-d muuta. Ehkki need pole uued, levis meie digitaalsel ajastul infodeemika kulutulena. Need loovad ebakindluse kasvulava. Ebakindlus omakorda toidab skepsist ja usaldamatust, mis on ideaalne keskkond hirmuks, ärevuseks, näpuga näitamiseks, häbimärgistamiseks, vägivaldseks agressiooniks ja tõestatud rahvatervisega seotud meetmete tõrjumiseks – mis võib viia elu kaotamiseni. (Allikas: www.who.int).
Picture 2
Teave projekti AdultMisinfo kohta
AdultMisinfo projekt on sünergia viie Euroopa riigi vahel, mille eesmärk on koolitada täiskasvanud töötajaid, et harida täiskasvanuid sotsiaalmeediakirjaoskuse ning kriitilise ja analüütilise mõtlemise alal, et võidelda võltsuudiste ja sotsiaalmeedias esineva väärinformatsiooniga.
Sihtrühm koosneb täiskasvanute koolitajatest, koolitajatest, koolitajatest, teadlastest, sotsiaalmeedia kirjaoskuse ja sotsiaalmeedia väärinformatsiooniga seotud ekspertidest ning täiskasvanutest kui lõplikest kasusaajatest.
Ehkki see tehnoloogiline hüpe on võimaldanud juurdepääsu massidele ja sünnitanud inimkonnale tohutuid saavutusi, on see tekitanud ka tohutu lõhe asjakohases hariduses, see tähendab, et inimesed on omandanud vahendid teabe hankimiseks, omamata haridust selle filtreerimiseks. ja kuidas eristada meediaallikat professionaalsest ja amatöörist, tõestatav uudis või kuulujutumootor või veelgi levinum pahatahtlike kavatsuste tõttu.
Projekt käsitleb mõisteid “Interneti väärinformatsioon”, “Võltsuudised”, “Kriitiline ja analüütiline mõtlemine” ja “Sotsiaalmeedia kirjaoskus”, mille eesmärk on tuua pinnale Interneti väärväärtustamise ja võltsuudiste negatiivsed mõjud ning õppijate tutvustamise eelised. kriitilise ja analüütilise mõtlemise ning sotsiaalse meedia kirjaoskuse juurde.